7 lipca 2017

Kilka włosowych zasad na lato

Lato kojarzy się z urlopami, słonecznymi czy też morskimi kąpielami, ale jak dbać o włosy w tym czasie? Przed Wami kilka włosowych zasad na lato, zapraszam do dalszego czytania :) 


  • Nakrycia głowy
Warto chronić włosy ale przy tym także i głowę przed szkodliwym działaniem słońca i wysokiej temperatury nosząc kapelusz czy czapkę. Nakrycie głowy nie zawsze musi się kojarzyć z czymś obciachowym, bardzo często dodają uroku, stylu osobie. O tego rodzaju zabezpieczeniu pamiętają zawsze mamy małych pociech, więc bierzcie z nich przykład i pamiętajcie także o sobie. 
  • Kosmetyki z filtrem
Nie tylko w przypadku twarzy i ciała stosuje się kosmetyki z filtrem, ale także i w przypadku włosów. Latem włosy robią się jaśniejsze właśnie przez działanie promieni słonecznych. Do ochrony można użyć gotowego kosmetyku np. Sunozon, Wax angielski lub postawić na naturalne filtry zawarte w olejach, np. z pestek malin, macadamia, z kiełków pszenicy, arganowym, kokosowym.  
  • Fryzura
W związanych włosach chłodniej i wygodniej. Włosy wyglądają ładnie, oraz są mniejszą powierzchnią narażone na promieniowanie. Unikaj gumek z metalowymi elementami, które zahaczają o włosy i je niszczą. 
  • Zachowanie przed i po kąpieli wodnej
Jeśli udajesz się na basen czy też do morza pamiętaj o związaniu włosów jak najwyżej jest to możliwe, dzięki temu będą miały mniejszy kontakt z wodą, dodatkowo możesz je również naolejować przez co będą 'oklejone' i zabezpieczone. Niezmiernie ważne jest aby spłukać słoną wodę lub chlor. Jako, że włosy są po takiej kąpieli osłabione nie należy ich traktować ostrymi, np. przeciwłupieżowymi szamponami. Fajną metodą na mycie włosów jest OMO (pisałam o niej tutaj) i stosowanie delikatniejszych szamponów.
  • Suszenie i stylizacja 
Bez potrzeby nie ma co katować włosów non stop suszarkami, prostownicami czy lokówkami. Nawet z najbardziej pokręconych włosów można zrobić fajną fryzurę bez ich wcześniejszego prostowania, a jeśli już suszysz bądź stylizujesz na gorąco włosy użyj termoochrony. Nie polecam wychodzić z mokrymi włosami na słońce żeby szybciej wyschły, bardziej skupiają na sobie promieniowanie. 
  • Pielęgnacja
Odpowiednia pielęgnacja ważna jest cały rok, dlatego pamiętaj o stosowaniu odżywki możliwie po każdym myciu, maski co najmniej 1 raz w tygodniu, olejowaniu włosów przynajmniej 1 raz tygodniowo, no i częstym zabezpieczaniu końcówek przy pomocy serum, olejku.


UDOSTĘPNIJ TEN POST
Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.